5ο ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΠΡΟΣΥΝΕΔΡΙΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ 2013

Την Τετάρτη 6 Μαρτίου 2013 , οι μαθητές της ΣΤ' τάξης, μαζί με τους εκπαιδευτικούς τους, βρέθηκαν στο Συνεδριακό Κέντρο του δήμου Κιλκίς, όπου πήραν μέρος στο 5ο Μαθητικό Προσυνέδριο Πληροφορικής παρουσιάζοντας την εργασία Αγωγής Υγείας "Οδυσσέας στο Διαδίκτυο" (που εντάσσεται στο δίκτυο Α. Υ. της ΠΕ Σερρών "Παιδιά και Διαδίκτυο"). Πρόκειται για το φετινό project της καθηγήτριας Φ. Α. του σχολείου κας Αφροδίτης Ντίνου για την εκπαιδευτική δράση Teachers4Europe 2012-13. Συνεργάστηκαν οι κυρίες Κατερίνα Μπόσκου (ΠΕ70) και Βαρβάρα Ευθυμιάδου (ΠΕ06).

Η δουλειά που έγινε ήταν πολύ καλή κι αυτό οφείλεται σε μεγάλο βαθμό στην καλή συνεργασία που υπήρξε με τους μαθητές. Η παρουσίαση ήταν άψογη κι η παρουσία και συμπεριφορά των μαθητών μας μας έκανε περήφανους, για άλλη μια φορά!

Εκτός απο την παρουσίαση στην κεντρική αίθουσα, εκπρόσωποι των μαθητών μίλησαν και στο european school radio, project του γυμνασίου Καμπάνη, σχετικά με την εργασία μας.