11-6-2013 ΗΜΕΡΙΔΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ

Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος, το Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων της ΠΕ Κιλκίς, με υπεύθυνη την κα Γεωργία Μπλάτση, διοργάνωσε ημερίδα όπου τα σχολεία του νομού Κιλκίς είχαν την ευκαιρία να παρουσιάσουν κάποια από τα προγράμματα σχολικής καινοτομίας (Περιβαλλοντικά, Αγωγής Υγείας, Πολιτιστικά), που έκαναν κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς.

Γέμισε μαθητές το Συνεδρικαό κέντρο του δήμου, που εξέθεσαν τα έργα τους, αλλά παρουσίασαν και τα προγράμματά τους σε μια όμορφη κι αισιόδοξη, για την εκπαιδευτική κοινότητα, γιορτή!

Το σχολείο μας επέλεξε να παρουσιάσει τις δραστηριότητές του στα 2 ευρωπαϊκά δίκτυα που ανήκει. Το "Μαθαίνω για τα Δάση" και το "Litter Less - Λιγότερα σκουπίδια" και την παρουσίαση ανέλαβαν οι μαθητές της ΣΤ' τάξης.

Επίσης οι μαθητές της Β' τάξης παρουσίασαν το πρόγραμμα Αγωγής Υγείας για την Κυκλοφοριακή Αγωγή.

Τέλος η ΣΤ' τάξη παρουσίασε την εργασία της για την Υγιεινή διατροφή, που έγινε στα ελληνικά και στα αγγλικά.

DSC01963 Β1, Β2

DSC01966