ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ "ΜΑΧΗΤΗΣ" 8-5-2014

Στις εγκαταστάσεις των τοπικών εφημερίδων "Μαχητής" και "Ημερησία" βρέθηκαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β' τάξης του σχολείου μας, για εκπαιδευτική επίσκεψη. Τα παιδιά ξεναγήθηκαν στους χώρους του τυπογραφείου, των γραφείων της εφημερίδας και στο στούντιο των ραδιοφωνικών εκπομπών, όπου μίλησαν στον "αέρα" με τον δημοσιογράφο και ραδιοφωνικό παραγωγό κ. Γιώργο Περπερίδη. Παρέδωσαν προς δημοσίευση κάποια άρθρα που είχαν γράψει, με αιτήματα προς τον νέο δήμαρχο που θα εκλεγεί και έφυγαν ευχαριστημένα, με κεράσματα και δωράκια.

Οι δασκάλες των τμημάτων της Β΄ τάξης κες Λαζίδου Νατάσα και Ελευθεριάδου Σοφία, καθώς και οι μαθητές τους, νιώθουν την ανάγκη να ευχαριστήσουν τους ιθύνοντες του Μαχητή κους Ορφανίδη και Περπερίδη κι όλους όσους συνάντησαν στην επίσκεψή τους, για τη φιλοξενία και την ενημέρωση.