ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ 2014

Την Παρασκευή 9 Μαΐου 2014 (τελευταία εργάσιμη πριν την Κυριακή αφιερωμένη στη Γιορτή της Μητέρας) ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας μερίμνησε ώστε κάθε παιδί να προσφέρει ένα γλαστράκι με λουλούδι στη μητέρα του. Μια πολύ ευγενική χειρονομία και μια υπενθύμιση της πιο ακριβής παρουσίας στη ζωή όλων μας.

Επιπρόσθετα το Δ2 και το Α1 τμήματα του σχολείου μας είχαν ετοιμάσει με τις δασκάλες τους (κα Νίκη και κα Κατερίνα αντίστοιχα) μια μικρή γιορτούλα την τελευταία ώρα. Μια κάρτα απ' τα χεράκια τους, ένα λουλουδάκι, τραγούδια, ποιήματα κι αφιερώσεις φόρτισαν συγκινησιακά την ατμόσφαιρα και γέμισαν ικανοποίηση τις μανούλες. Ακόμη μια απόδειξη ότι τα παιδιά τις εκτιμούν και τις σκέφτονται...

Δ2

Α1