ΝΗΡΕΑΣ, 10-6-2014

Εδώ βρίσκεται το βίντεο με τις δράσεις του προγράμματός μας για την Πρόληψη της Επιθετικής Συμπεριφοράς και τα βήματα που ακολουθήσαμε στην υλοποίησή του.

Με μια ωραία εκδήλωση, ανοιχτή σε όλους, έγινε το κλείσιμο του προγράμματος για την "Πρόληψη της Επιθετικής Συμπεριφοράς στο σχολείο". Στην πλατεία Ειρήνης, την Τρίτη 10 Ιουνίου το απόγευμα, οι Ε1, Ε2 και ΣΤ τάξεις του σχολείου μας, μαζί με την Ε2 και τη ΣΤ1 του 1ου Δ. Σ. Κιλκίς και το Δ. Σ. Ν. Γυναικοκάστρου οργανώσαμε τα παιχνίδια μας για συνεργασία, φιλία και ομαδικότητα, όπου πήραν μέρος παιδιά απ' όλα τα σχολεία, που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα του ΝΗΡΕΑ. Για ένα δίωρο τα παιδιά, αλλά και μεγάλοι, έπαιξαν, ζωγράφισαν και κεράστηκαν, περάσαμε όλοι πολύ καλά κι αποχαιρετήσαμε τη χρονιά συνεργασίας μας με την υπόσχεση να ξαναβρεθούμε του χρόνου, σε κάποια άλλη από τις ωραίες δράσεις που οργανώνει ο ΝΗΡΕΑΣ.