ΟΙ Β1, Β2 ΣΤΟΝ ΜΑΧΗΤΗ ΚΙΛΚΙΣ

"Την Τετάρτη 11/3/2015 η Β' τάξη του σχολείου μας επισκέφτηκε την εφημερίδα "Μαχητής του Κιλκίς". Η επίσκεψη έγινε στο πλαίσιο ενημέρωσης των μαθητών για την έκδοση εφημερίδας, σε σχέση με την ενότητα της Γλώσσας, που αναφέρεται στις εφημερίδες. Οι μαθητές παρακολούθησαν από τον κ. Περπερίδη πώς γίνεται η συλλογή των θεμάτων για την εφημερίδα, η αρίθμηση των σημαντικών ειδήσεων, το τύπωμα σε ριζόχαρτο, σε λαμαρίνα και η εκτύπωση σε χαρτί. Ακόμη, κάναμε ζωντανή εκπομπή στο ραδιοφωνικό σταθμό. Οι μαθητές εντυπωσιάστηκαν από την ξενάγηση κι από τη συμμετοχή τους στη ραδιοφωνική εκπομπή.

Ευχαριστούμε τη διεύθυνση του ΜΑΧΗΤΗ για τη θαυμάσια φιλοξενία, την αναλυτική ξενάγηση και τα δωράκια που μας μοίρασαν."

Κατερίνα Μπόσκου, Ιωάννα Ευθυμιάδου