ΠΥΤΖΑΜΑ ΠΑΡΤΥ - ΝΤΥΘΕΙΤΕ ΥΠΝΑΡΑΔΕΣ

Την Παρασκευή 8 Μαρτίου, τελευταία μέρα της Αποκριάς στο Σχολείο, πριν την Καθαρά Δευτέρα ήταν και το κλείσιμο της Εβδομάδας Φιλίας 2019. Έχοντας περάσει από εργαστήρια, βιωματικές και παιχνίδια συνεργασίας, το Σχολείο έγινε ασφαλέστερος χώρος για όλους. Για να γιορτάσουμε την τελευταία μέρα της Αποκριάς και να τηρήσουμε τα έθιμα, αλλά και να δείξουμε ότι στο σχολείο νιώθουμε "σαν στο σπίτι μας", ντυθήκαμε "υπναράδες" και ήρθαμε στο σχολείο με τις ...πυτζάμες, με αμφίεση ύπνου.

Από την 4η ώρα ξεκίνησε το πάρτυ. Πήραμε το πρωινό μας με νηστίσιμα εδέσματα, που θύμιζαν Καθαρά Δευτέρα.

Κάναμε την πρωινή μας γυμναστική και, στη συνέχεια φτιάξαμε και πετάξαμε τους "χαρταετούς της φιλίας".

Τα κορίτσια της Γ2 μας παρουσίασαν την εργασία τους για το Τριώδιο.

Η μέρα έκλεισε με μια ευχάριστη έκπληξη για τις γυναίκες του σχολείου, αφού ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων μας έστειλε λουλούδια για την ημέρα της Γυναίκας. Μια πολύ ευγενική χειρονομία, που μας συγκίνησε.

ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ!