ΤΟ ΕΘΙΜΟ ΤΗΣ ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑΣ 2021

Στο πλαίσιο του εορτασμού της γιορτής των 3ων Ιεραρχών έγινε και η κοπή της Βασιλόπιτας του προσωπικού του Σχολείου και μοιράστηκαν βασιλοπιτάκια στα παιδιά. Βέβαια δεν θύμιζε προηγούμενες χρονιές, όπου είμασταν όλοι μαζεμένοι για το τελετουργικό. Φέτος, λόγω των συνθηκών κόψαμε την πίτα με λίγους παρόντες και με αποστάσεις και εκ περιτροπής...

Για άλλη μια χρονιά, οι Βασιλόπιτες και τα συμβολικά δωράκια που τις συνόδευαν, ήταν ευγενική χορηγία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, που πάντα μας φροντίζει και δείχνει έμπρακτα το ενδιαφέρον του για τις ανάγκες και τις επιθυμίες των μελών της σχολικής μας κοινότητας.

Ευχαριστούμε θερμά!

Παραθέτουμε φωτογραφίες με τους τυχερούς! Να είστε πάντα καλά, υγιείς και τυχεροί!

Τυχερή, από την Βασιλόπιτα του προσωπικού, αναδείχθηκε η Σχολική μας Νοσηλεύτρια, η Άννυ Φλεβάρη, που πάντα είναι έτοιμη να προσφέρει όπου υπάρχει ανάγκη και η επιμελής και ακούραστη συμμετοχή της στην προσπάθεια τήρησης των μέτρων ασφαλείας κατά του covid-19, είναι ανεκτίμητη.