4ο ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

DSC06799

DSC06806

DSC06811

Πολύ καλή παρουσία είχε το σχολείο μας στο 4ο Μαθητικό Συνέδριο Πληροφορικής. Η εργασία των παιδιών της Στ1 "Όσο υπάρχουν άνθρωποι" σχετικά με την Κοινωνία των Πολιτών και τις Μη Κυβερνητικές Οργανώσεις, με συντονίστρια την εκπαιδευτικό Φ.Α. Αφροδίτη Ντίνου ήταν η μια απο τις δυο εργασίες που εκπροσώπησαν την Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση Κιλκίς στην Κεντρική σκηνή του Συνεδρίου. Την παρουσίαση ανέλαβαν οι: Μωυσίδης Χρήστος, Βιολιτζής Ανδρέας, Παντελίδης Κώστας, Σακαλής Ηρακλής, Σιδηροπούλου Κωνσταντίνα, Αβραμίδου Άννα - Μαρία, Μπραχιμετάι Ανίτα και Παχιού Καλλιόπη.

Η αποστολή του σχολείου μας στο ΝΟΗΣΙΣ αποτελούνταν απο τις ΣΤ1, ΣΤ2 και Γ2 τάξεις και τα παιδιά, εκτός απο την παρουσίαση του σχολείου στο Συνέδριο, παρακολούθησαν κι ένα τρισδιάστατο εκπαιδευτικό θέαμα στο Κοσμοθέατρο σχετικό με τους Δεινόσαυρους και τη ζωή τους πάνω στον πλανήτη μας.

Όλοι επιστρέψαμε δικαιωμένοι και με τις καλύτερες εντυπώσεις για τη μοναδική αυτή εμπειρία.