ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ 2015

Στις 4 Ιουνίου έγινε τελικά το τουρνουά ποδοσφαίρου από το Γραφείο Φυσικής Αγωγής και ειδικότερα οι αγώνες όπου κληρώθηκε να συμμετέχει το σχολείο μας. Η φετινή χρονιά, λόγω οικονομικής ανέχειας, ήταν φτωχή σε αθλητικά γεγονότα για τους μαθητές των Δημοτικών σχολείων. Τελικά βρέθηκε τρόπος να διοργανωθεί το τουρνουά ποδοσφαίρου, σε 2 δόσεις, λόγω υποχρεώσεων των σχολείων σ' αυτές τις τελευταίες μέρες της χρονιάς.

Εκπροσωπηθήκαμε από μια ομάδα αγοριών με την προσθήκη και μιας μαθήτριας, που ασχολείται εντατικά με το ποδόσφαιρο. Στους 2 αγώνες που παίξαμε δείξαμε αγωνιστικότητα και ήθος, που είναι και το ζητούμενο σ' αυτές τις ηλικίες και, παρά τις ισοπαλίες, βάλαμε πολλά γκολ, οπότε είμαστε ευχαριστημένοι!! 6-6 με το 8ο Δ.Σ.Κιλκίς και 4-4 με το Δ.Σ. Μ. Βρύσης...