ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΣΗΜΑΙΑΣ 2018

Τα παιδιά που παίρνουν μέρος στη γιορτή θα πρέπει να είναι στο σχολείο από τις 8:30. Όλοι θα σχολάσουν στις 10:15 ως 10:30 και θα αποχωρήσουν με ευθύνη των γονιών τους.

Το Ολοήμερο ΔΕΝ θα λειτουργήσει.

Ο Σημαιοφόρος, οι παραστάτες και η υπεύθυνη για την κατάθεση στεφάνου θα παραμείνουν στο σχολείο για να μεταβούμε στις 11:15 στο νέο Πάρκο Κιλκίς, για την μαθητική κατάθεση στεφάνων.

Η εκδήλωση διαρκεί από τις 11:30 ως τις 11:45, είναι ανοιχτή στο κοινό και, μετά το πέρας της,  τα παιδιά αποχωρούν από εκεί, με ευθύνη των γονιών τους.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΣΗ

ΠΡΟΣΟΧΗ! ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΛΛΑΖΕΙ Η ΩΡΑ ΣΕ ΧΕΙΜΕΡΙΝΗ
(ΜΙΑ ΩΡΑ ΠΙΣΩ)

ΣΗΜΑΙΟΦΟΡΟΣ – ΠΑΡΑΣΤΑΤΕΣ

Την Παρασκευή 26/10/2018 θα έρθουν με τις στολές παρέλασης και θα παραμείνουν στο Σχολείο μετά τη γιορτή, για να πάμε στην μαθητική κατάθεση στεφάνων στις 11:15. Η κατάθεση θα γίνει στις 11:30 στο Νέο Πάρκο. Τα παιδιά θα επιστρέψουν στα σπίτια τους με ευθύνη των γονιών τους.

Εκ μέρους των Δημοτικών καταθέτει στεφάνι το Σχολείο μας.

Την Κυριακή 28/10/2018 θα πρέπει να βρίσκονται, με τα ρούχα της παρέλασης, στον αυλόγυρο του μητροπολιτικού ναού Κιλκίς, στις 10:15, όπου θα συναντηθούν με τον κ. Τερζιάδη Γιώργο. Μετά το τέλος της δοξολογίας, θα παρακολουθήσουν την στρατιωτική κατάθεση στεφάνων και στη συνέχεια θα έρθουν στο χώρο της παρέλασης.

ΜΑΘΗΤΕΣ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΜΕΡΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΣΗ

Την Κυριακή 28/10/2018 θα πρέπει να βρίσκονται στο σχολείο φορώντας τη στολή της παρέλασης στις 11:15. Τους συνοδεύουν ο κ. Κώστας Εμμανουηλίδης και η κα Γεωργία Σιωπίδου.