ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ - 8-6-2013

Με αφορμή τον εορτασμό της Παγκόσμιας Ημέρας Περιβάλλοντος στις 5/6/2013 ο Πολιτιστικός Σύλλογος Εργαζομένων & Συνταξιούχων του Οργανισμού Τηλεπικοινωνιών Ελλάδας (ΟΤΕ) νομού Κιλκίς σε συνεργασία με το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Κιλκίς διοργάνωσε εκδήλωση με θέμα: «Τα αρωματικά φυτά της περιοχής του Νομού Κιλκίς», το Σάββατο 8 Ιουνίου 2013 στις 10π.μ. στην Πλατεία Ειρήνης Κιλκίς.

Οι μαθητές της Στ' τάξης του σχολείου μας με την καθηγήτρια Φ. Α. Αφροδίτη Ντίνου έδωσαν το παρόν, μιας και ασχολούνται χρόνια τώρα με το Περιβάλλον και την αειφορία και, αφού έγραψαν μηνύματα για το περιβάλλον στα φυλλαράκια του δένδρου του ΚΠΕ Κιλκίς, πήραν από ένα αρωματικό φυτό σαν δωράκι για να το φυτέψουν στο σπίτι τους.

DSC01934 DSC01950

DSC01939