LITTER LESS 2013-14 - ECO CHRISTMAS TREES

DSC 0112  E2       ΣΤ   DSC03974DSC 0113  Γ2         Α2   DSC03912

Την Παρασκευή 20-12-2013 έγινε η τελική ψηφοφορία για το ομορφότερο και πιο ευφάνταστο οικολογικό δέντρο, με νικητή και φέτος την Ε2 - η οποία κέρδισε και πέρσι ως Δ2. Η οικολογική συνείδηση, αλλά και η δημιουργικότητα πηγαίνουν χέρι - χέρι στο σχολείο μας κι αυτό είναι ενθαρρυντικό για μας να συνεχίσουμε να δίνουμε ανάλογα ερεθίσματα στα παιδιά.

Στην ψηφοφορία έλαβαν μέρος όλοι οι μαθητές από Γ' τάξη και πάνω, διασφαλίστηκε με την βοήθεια των εθελοντών το να ψηφίσει ο καθένας μόνο μια φορά κι ο καθένας ψήφιζε υποχρεωτικά 3 δέντρα και μπορούσε να ψηφίσει και της τάξης του.

Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες! Έτσι κι αλλιώς μετράει η συμμετοχή και η χαρά που νιώσαμε όλοι δημιουργώντας, οι νέες γνώσεις και δεξιότητες που αποκτήσαμε κατά τη διεργασία και οι πρωτότυπες ιδέες που αναδύθηκαν!

ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!!!

Δείτε παρακάτω όλα τα δέντρα του διαγωνισμού... Η φαντασία κι η δημιουργικότητα εντυπωσιάζουν!

A1 2    D1 2   D1

E1 DSC 0114

και μερικές ακόμη κατασκευές από επαναχρησιμοποιημένα υλικά

κι ένα μπισκοτοσπιτάκι χιονισμένο..